[Inne] Starty gwint od śruby spustowej olej w misce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Gersiu
    Classic
    • 2011
    • 8

    [Inne] Starty gwint od śruby spustowej olej w misce

    NA syreny z tym problemem nie byłem
  • xplo
    Ambiente
    • 2010
    • 221

    #2
    [Inne] Starty gwint od śruby spustowej olej w misce

    Witam

    Na wstępie dotyczy Golfa IV więc Octa 1.

    Znajomy mechanik wymieniając mi olej (pierwszy raz u niego wymieniałem) pokazał mi, jak ostatnio inny mechanik mi wkręcił śrubę krzywo, co spowodowało starcie gwintu. Znajomy mechanik mówi mi, że przegwintuje mi to i załatwi do gwintu nową śrubę wszystko ok. Tylko tak się zastanawiam podczas gwintowania miska jest aluminiowa te wiórki nie wejdą do środka miski ? Znajomy twierdzi, że jak się gwintuje aluminium to na zewnątrz wyjdą (chodzi o to, że nie chcę zdejmować miski). Zaproponowałem mu aby też po tym wlać trochę oleju na otwartym spuście aby na wszelki wypadek wypłukało. Co o tym sądzicie ?

    Dzięki za odpowiedź

    Komentarz

    • goryl3
      Ambiente
      • 2010
      • 126

      #3
      W gwintowniku są rowki które powinny wyprowadzić wióry metalu na zewnątrz, ale przelać olejem na pewno nie zaszkodzi
      www.jem-zdrowo.com.pl

      Komentarz

      • xplo
        Ambiente
        • 2010
        • 221

        #4
        I powiadasz, że wszystko będzie ok ? A jeśli np dostaną się jakieś wiórki może się coś stać ?

        Komentarz

        • goryl3
          Ambiente
          • 2010
          • 126

          #5
          Wiadomo że ich tam nie powinno być, ale jak mechanik nie ma dwóch lewych rąk to Ci to zrobi, tak że nie będzie żadnych problemów Nie takie rzeczy ludzie robią :wink: Tu jest sprawa dość prosta :wink:
          www.jem-zdrowo.com.pl

          Komentarz

          • zwolin
            Rider
            • 2010
            • 656

            #6
            Potrzebny jest gwintownik do otworów nieprzelotowych. Z zasady zwija on wiór "do tyłu".
            Drobne opiłki można po wykręceniu gwintownika, lub nawet w trakcie gwintowania odkurzaczem wyłapać.
            Oczywiście nie może się to równać z gwintowaniem na zdjętej misce, ale to już Twoja decyzja.
            Ja raz tak zrobiłem (stalowa miska) i nic się nie stało.
            Zobacz stronę mojego dziecka - podziel się 1% - http://piotrzwolinski.pl/
            O II Tour Combi 1.6
            Mitsu Carisma 4G93 GDI

            Komentarz

            • goryl3
              Ambiente
              • 2010
              • 126

              #7
              W stalowej misce jest ten plus że na śrubie od spuszczania oleju jest magnes i łapie opiłki.
              Otwór jest od spodu więc nawet na logikę większość opiłków leci w dół, a przy wierceniu otworów pod wtryski gazowe, dziurki robi się od góry i silniki po tym odpalają i jeżdżą także ja był bym spokojny :wink:
              www.jem-zdrowo.com.pl

              Komentarz

              Pracuję...